Dřevostavby vs. zděné domy

Dřevostavby

Spojení tradic a hodnoty truhlářství s požadavky a technickým rozvojem současnosti.

Každý, kdo plánuje, staví nebo chce koupit dům, čelí matoucímu rozsahu informací. Rozdíly mezi různými konstrukčními metodami je obtížné vidět a posoudit. Na první pohled lze těžko určit, zda dům skutečně splňuje vaše kvalitativní a ekologické požadavky. Zacházet do drobných detailů se vyplatí.

Pojďme společně vyhodnotit, jak lze dosáhnout rozumného vztahu mezi cenou a produktem na základě vašich osobních představ o „obytném prostoru“.

Forma, funkce a kvalita - všechny tyto faktory spolu hrají při realizaci vaší osobní představy o bydlení ve vašem vlastním domě. Dřevo jako stavební materiál je naší vášní, produkt zaměřený na kvalitu a politika společnosti je základem naší práce. Tak vznikají domy - stejně individuální jako přání našich zákazníků, jejichž hodnota a kvalita zpracování zůstanou zachovány po celé generace.

Dřevo je dokonalým základem pro hospodárné stavění a bydlení. Cenově výhodnou variantou domu je dřevěný rámový dům. Možnosti designu jsou rozmanité. Dům splňuje individuální životní přání na základě vašeho konceptu pokoje. Dům lze zvenčí omítnout nebo opatřit dřevěným bedněním.

Nejdůležitější výhody na první pohled

Dřevo reguluje klima v místnosti
Dřevěné rámové stěny jsou vhodné pro paropropustnou konstrukci. V závislosti na zvolené izolaci můžete dosáhnout hodnot od nízkoenergetického domu až po pasivní dům! Užijte si jedinečné vnitřní klima!

Úsporné díky osobnímu příspěvku
Konstrukce dřevěného rámu je modulární. Vyberte si sami, které prvky implementujete sami.

Konstrukce dřevěného rámu je rychlá
Dům je postaven prefabrikovanou konstrukcí. Suchá konstrukce vylučuje veškerou stavební vlhkost. Vaše výhoda: brzy se přestěhujete do svého nového domova a škodlivý růst plísní je nemožný!

Konstrukce dřevěného rámu šetří prostor budovy
Se stejnou izolační hodnotou jsou stěny mnohem tenčí než cihlové zdi. Průměrný rodinný dům v konstrukci poskytuje až o 10 m² více obytného prostoru se stejnými vnějšími rozměry.

Dřevěná konstrukce je ekologická
Dřevo je obnovitelná surovina. Naše místní lesy zaručují nejen vynikající ekologickou rovnováhu, ale také regionální přidanou hodnotu. Žijte ekologicky!

Zděné stavby

Zděné domy jsou postavené z tradičních zdících materiálů, které mají staletími prověřené vlastnosti.

Zdění je osvědčeným způsobem výstavby, tradiční klasikou, která umožňuje i výstavbu svépomocí.

Stinnou stránkou zděných domů je delší doba výstavby způsobená nutnými technologickými přestávkami.

Výběr vhodných stavebních materiálů je pro zděné domy zásadní z hlediska fyzikálních vlastností, životnosti a v dnešní době právě také z důvodu tepelných ztrát a energetické náročnosti budov.

Přičemž současné zdící materiály byly v posledních letech značně inovovány.

Zděné domy lze stavět z keramických pálených cihel různých typů a značek (POROTHERM, HELUZ, KMB, …) včetně dutinkových tvarovek zateplených (v dutinách je aplikována tepelná izolace), ale i z tvárnic pórobetonových (např. Ytong), systému ztraceného bednění atd..

Stavba zděného domu je energeticky náročnější a tudíž více zatěžuje životní prostředí.